Jak wybrać dobrą obrożę dla psa?
Jak wybrać dobrą obrożę dla psa?

Bezpieczeństwo to podstawa

Obroża jest najważniejszym elementem wyposażenia psa. Spełnia ona różne funkcje takie jak: daje informację, że pies ma właściciela - warto do niej przyczepić zawieszkę z informacjami o danych kontaktowych właściciela, na wypadek gdyby pies się zgubił -, do obroży najczęściej przyczepiamy smycz podczas spacerów. W wielu sytuacjach obroża jest narzędziem, które pomaga kontrolować zachowanie psa – możesz za nią przytrzymać zwierzę oraz z jakiegoś ważnego powodu je unieruchomić.

Zatem jak dobrać obroże dla psa? Wielu właścicieli psów szukając obroży swoją selekcje rozpoczynają od cen. Dzisiejszy rynek oferuje ogromną różnorodność w wyborze, że z powodzeniem znajdziemy odpowiednią obrożę za odpowiednią dla twojej kieszeni cenę. Przy zakupie należy pamiętać o kilku ważnych zasadach: jeżeli pies jest silny i duży ważne jest, aby obroża dla niego nie była cienka, a szersza. Cienka podczas ciągnięcia za smycz wywoła ucisk na krtań, co z pewnością będzie dla pieska źródłem silnego dyskomfortu i bólu. Obroża powinna być wytrzymała i solidnie wykonana. Nie sugeruj się wpierw estetycznym wyglądem, lecz jej wytrzymałością. Warto zwrócić uwagę na zapięcie. Często plastikowe zatrzaski są zbyt delikatne i niestety zawodzą w najmniej nieoczekiwanych momentach – pękają lub szybko się łamią.

Jak dopasować obrożę do rozmiaru psa?

Najlepszą metodą jest metoda dwóch palców. Pomiędzy obrożę, a szyję psa włóż dwa palce. Powinny wejść luźno i równocześnie przylegać do obroży. Obroża nie może być zbyt ciasna, ani luźna. Jeżeli wybieramy obrożę dla małego psa powinna ona być delikatna i posiadać niezbyt szeroki pasek by unieruchamiać głowy psa. Obroża dla dużego psa musi być solidna i wytrzymała. Warto zwrócić uwagę na jakość jej wykonania oraz na zapięcie do smyczy. Dla szczeniaka najlepiej wybrać model regulowany, który będzie poszerzany wraz ze wzrostem psa. Dobór odpowiedniego rozmiaru obroży dla małego psa to kwestia zmierzenia obwodu szyi zwierzęcia oraz dodania około centymetra zapasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl