Producent smyczy radzi - jak wybrać odpowiednią smycz dla psa?
Producent smyczy radzi - jak wybrać odpowiednią smycz dla psa?

Spacerując z psem

Posiadając psa, wiemy jak ważne są codzienne spacery z naszym czworonogiem. Aby spacer był przyjemnością dla naszego pupila, musi być odpowiednio zaplanowany. W większych miastach, został wprowadzony odgórny nakaz wyprowadzania psów na smyczy. Jeśli wybieramy się z naszym czworonogiem w miejsca mało uczęszczane przez ludzi, pies ma szanse się wybiegać i odpowiednio zmęczyć. Jednak każdy właściciel psa, musi wyposażyć się w zakup smyczy dla psa. W zależności od wielkości i rasy naszego psa, smycz będzie się różnić. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju smycze.

  • Smycz z amortyzatorem – jest to świetne rozwiązanie dla właścicieli, którzy chcą dać psu trochę swobody. Smycz zapobiega nagłym szarpnięciom podczas spacerów. Długość smyczy to 90 cm. Dodatkowo wykonana z solidnych materiałów, zapewni wysokie bezpieczeństwo.
  • Smycz z dławnikiem – jest to bardzo przydatne i praktyczne rozwiązanie dla psa, wykorzystywane m.in. podczas szkolenia. Dzięki takiej smyczy, nasz pies, który jest agresywny uczy się posłuszeństwa, a także sprawdzi się idealnie podczas treningu z psem. Długość smyczy do ok 140 cm.
  • Dwójnik – idealne rozwiązanie dla właścicieli, którzy posiadają dwa psy i więcej. Smycz posiada odporne okucia, a dodatkowo zwiększa komfort i poczucie swobody psów i właścicieli. Dwa karabińczyki i wysoka jakość materiałów, z których wykonana jest smycz, sprawi, że idealnie sprawdzi się dla psów mniejszych i tych nieco większych.

Bezpieczeństwo to podstawa

Każdy kto ma lub miał psa wie, jak ważny jest wybór odpowiedniej smyczy dla naszego czworonoga, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa. O ile nasz pies nie jest agresywny, o tyle zawsze musimy być czujni i zwracać uwagę na inne psy, które mogą być niebezpieczne. Smycz powinna być właściwie dopasowana do wielkości psa. Obecnie na rynku są smycze łańcuchowe lub automatyczne. Dla każdego właściciela, kryteria wyboru idealnej smyczy są różne. Najważniejsze, aby pies czuł się komfortowo podczas spacerów, a wykonanie smyczy powinno być solidne, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl